ANGA : Uszczelnienia Mechaniczne Sp. z o.o.
język witryny
pl gb de fr ru cz
AKTUALNIE JESTEŚ W:
A A A

HISTORIA

1903Józef Gacek, dziadek założyciela spółki ANGA, zakłada przy drodze z Wilamowic do Bielska-Białej kuźnię. Kuźnia produkowała narzędzia i świadczyła usługi kowalskie. Działalności Kuźni nie przerwały historyczne wstrząsy obu wojen światowych.
1947Działalność Kuźni zostaje ograniczona do drobnych usług kowalsko-ślusarskich.
1981Na miejscu kuźni, inż. Antoni Gacek zakłada Zakład Mechaniki Maszyn (ZMM) ANGA. Początkowo zakład zajmował się regeneracją uszczelnień i produkcją części precyzyjnych głównie dla górnictwa.
1983W oparciu o uzyskane doświadczenia w regeneracji uszczelnień, przystąpiono do produkcji pierwszych własnych uszczelnień, początkowo dla górnictwa, chemii i petrochemii.
1994Zakład Mechaniki Maszyn (ZMM) ANGA uzyskuje Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001. Inż. Antoni Gacek uzyskuje Złotą Statuetkę Lidera Polskiego Biznesu '94, jak również Złoty Laur Regionalnej Izby Gospodarczej Handlu i Przemysłu w Katowicach.
1995Powstaje firma inżynierska ANGA Uszczelnienia Mechaniczne Sp. z o.o., działająca w oparciu o kadrę i technologie przejęte z ZMM ANGA. Nowa firma przejmuje całość produkcji uszczelnień mechanicznych, a także wykonawstwo precyzyjnych części maszyn, części zamiennych oraz armatury stosowanej do uszczelnień.
1995ANGA współzałożycielem Stowarzyszenia Producentów Pomp (SPP).
1997Powstaje CERTECH Sp. z o.o.
1998Uruchomienie nowej hali produkcyjnej.
1999ANGA uzuskuje certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskowego wg normy ISO 14001.
2000ANGA po raz pierwszy otrzymuje "Medal Europejski" przyznawany przez Komitet Integracji Europejskiej i Business Centre Club.
2001Firma otrzymuje "Medal Europejski" za uszczelnienia gazodynamiczne (bezkontaktowe).
2002Zakład Mechaniki Maszyn (ZMM) ANGA przekształca się w ANGA-SERWIS Sp. z o.o.
2002ANGA zostaje przyjęta do European Sealing Association (ESA).
2005Powstaje AVIOMECHANIKA Sp. z o.o.

Antoni Gacek urodził się 5 stycznia 1945 roku w Kozach. (…) Był człowiekiem stanowczym i wymagającym, ale i od siebie wymagał równie dużo. Miał pomysł na aktywne, twórcze życie i pomysł ten zrealizował w stopniu zasługującym na podziw.
 inż. Antoni Gacek, założyciel firmy początki firmy ANGA pierwsze uszczelnienia ANGA
|
wyślij
|
drukuj